Džanan Musa debitovao za Brooklyn

Košarkaši Brooklyna pobijedili su Detroit u pripremnom meču rezultatom 110:108, a bh. košarkaš Džanan Musa debitovao je za Netse i u prvom meču postigao dva poena.

Netsi su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 27:15, da bi do poluvremena Pistonsi zaigrali nešto bolje, smanjili su prednost Brooklyna i na pauzu se otišlo s prednošću gostiju od sedam poena razlike.

Treća četvrtina bila je ujedno i najefikasnija na meču, postignuto je čak 66 poena, a košarkaši Detroita stigli su na samo jedan poen zaostatka. U posljednjoj dionici Detroit je stigao čak i do vodstva, međutim meč je završen rezultatom 102:102 pa je pobjednik odlučen nakon produžetaka u kojim su Netsi bili bolji rezultatom 8:6.

Džanan Musa konačno je dobio priliku od trenera Netsa i okušao se na NBA parketima, a bez obzira na to što se radi o prijateljskom meču, za deset minuta provedenih na terenu postigao je dva poena, imao je dvije blokade i jedan skok.

Najefikaniji košarkaš meča bio je D'Angelo Russell s 25 ubačenih poena, dok je kod Detroita Galloway ubacio 24 poena.