DL / Pogledajte kako je pobijedio Tuka: Jedan od najboljih finiša u historiji na 800 metara

Amel Tuka, najbolji bh. atletičar, večeras je u Stockholmu u utrci na 800 metara oduševio cijeli svijet.

Jedan od najboljih svjetskih atletičara je u utrci Dijamante lige u Švedskoj istrčao jedan od najboljih finiša u utrkama na 800 metara.

Najbolji bh. atletičar večeras u Stockholmu osvojio prvo mjesto

Tuka je nakon 650 metara utrke bio na osmom mjestu i fantastičnom finišu je pomjerao svoje granice i prestizao jednog po jednog rivala, da bi u fantastičnom finišu na kraju zauzeo prvo mjesto.

Uživajte:

Tuka je u Stockholmu podsjetio na sličnu utrku koju je izveo u Dijamantoj ligi u Monte Carlu prije četiri godine. Tada je jedan od naših najboljih sportista BiH 17. jula 2015. pobijedio na mitingu Dijamanstke lige na 800 metara, za rekordnih 1:42:51, što je te godine bio najbolji rezultat sezone u svijetu i njegov lični rekord.

Upravo je Tuka prvi bh. atletičar koji je nastupio na ovom respektabilnom mitingu u Monacu.

Prisjetite se i ove utrke:

Inače, Tuka ima jednu medalju sa svjetskog prvenstva. U Pekingu je prije četiri godine u istoj disciplini Bosni i Hercegovini donio bronzanu medalju, nakon što je osvojio treće mjesto.