Brooklyn u polufinalu NBA ljetne lige, Džanan Musa postigao osam poena

Košarkaši Brooklyn Netsa plasirali su se u polufinale NBA ljetne lige pobjedom protiv Detroit Pistonsa rezultatom 105:85, a bh. reprezentativac Džanan Musa postigao je osam poena.

Do poluvremena nijedna ekipa nije napravila značajnu prednost u svoju korist, a onda pred druge dionice Netsi dodaju u brzinu više, postižu nekoliko vezanih poena i na odmor odlaze sa devet poena razlike. Bilo je 48:39.

Samo što se drugo poluvrijeme nastavilo, Brooklyn je faktički i riješio pitanje pobjednika, jer je od prve minute preuzeo potpunu kontrolu nad rezultatom i vodstvom, brzo su se odlijepili na dvocifrenu prednost i do kraja su mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Jarret Allen koji je odigrao sjajan meč u kojem je postigao 30 poena, kojima je dodao 11 skokova, a njegov saigrač Džanan Musa za nešto manje od 20 minuta uspio je ubaciti osam poena i uz to dodati tri asistencije.

Brooklyn će u polufinalu igrati protiv Minnesote koja je rezultatom 108:82 porazila Dallas.

Izvor: Klix.ba