Bayern rutinski sačuvao prednost protiv Seville i prošao u polufinale

Nogometaši Bayerna su rutinski sačuvali prednost iz prvog meča protiv Seville (2:1) i remijem bez pogodaka u Minhenu prošao u polufinale Lige prvaka.

Bayern je od početka krenuo silovito ka golu gostiju. Rodriguez je pokušao u 4. minuti iz slobodnjaka, a potom i Robben iz solo akcije u 6. minuti, ali nisu bili precizni.

U 7. minuti golman gostiju Coria je morao intervenisati nakon šuta glavom Lewandowskog i odbio je loptu u korner.

Sevilla je prvi put zaprijetila u 12. minuti kada je Banega sjajno uposlio Sarabiju, ali krilni napadač španske ekipe je šutirao preko gola.

Nakon pola sata igre gol gostiju je pokušao ugroziti Hummels, ali je njegov šut iskosa sa desne strane otišao tik pored stative. Ribery je bio u prilici u 38. minuti, ali je Soria bez problema uhvatio loptu nakon Francuzovog šuta sa desetak metara.

Bayern je stopostotnom prilikom otvorio drugo poluvrijeme. Rafinha je nakon kontranapada ubacio loptu sa lijeve strane, a Lewandowski sa samo metar glavom šutira pored stative.

Potom se Soria dva puta u samo 60 sekundi istakao. Najprije je u 53. minuti zaustavio Rodriguezov, a potom i Müllerov šut.

U 59. minuti Sevilla je bila najbliža pogotku, no Correa je glavom uzdrmao Ulreichovu prečku. Samo 60 sekundi kasnije Banega je pokušao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

U 63. minuti nakon duge akcije Bayerna Müller se namjestio na lijevu nogu, ali je Soria odbranio njegov udarac.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika, te su Bavarci sasvim zasluženo prošli u polufinale.