Bayern ponizio HSV, uvjerljiv i Hoffenheim

Najviše pogodaka je viđeno na Allianz Areni u Minhenu, gdje je domaći Bayern s uvjerljivih 6:0 slavio protiv Hamburger SV-a. Pitanje pobjednika u ovoj utakmici bilo je jasno već nakon prvih 45 minuta kada je Bayern golovima Lewandowskog (2x) i Riberyja vodio sa 3:0, da bi u nastavku Robben, Ribery i Lewandowski dodatno dotukli goste.

Bh. fudbaler iz redova Hamburger SV-a Sejad Salihović cijeli susret je odgledao s klupe za rezerve.

Hoffenheim je bez većih problema slavio protiv Wolfsburga, a konačan rezultat utakmice odigrane na Rhein-Neckar Areni u Sinsheimu glasio je 3:0 u korist domaćih. Prvi gol na meču je pao u 18. minuti kada je Hoffenheim u vodstvo doveo Schulz, a prednost od 1:0 bila je na snazi sve do samog finiša. Rezultat je povisio Gnabry u 77. minuti, da bi tri minute kasnije nespretni Guilavogui nespretno zatresao vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

Do pobjede je stigao i Augsburg, koji je na gostovanju kod Hannovera slavio sa 3:1. Augsburg je u vodstvo doveo Gregoritsch u 26. minuti, međutim ono nije dugo trajalo, pošto je deset minuta kasnije stvari na početak vratio Sane. Ipak, u nadoknadi prvog dijela gosti uspijevaju da ponovo dođu do prednosti, ovoga puta preko Kačara.

Iako je Hannover u drugom dijelu bolje stajao na terenu i bio mnogo opasniji, gosti su imali više sreće u realizaciji i do kraja su uspjeli preko Gregoritscha da postignu i treći pogodak.

Preostali duel između Herthe i Freiburga je završen bez golova, a naš Vedad Ibišević iz igre je izašao u 59. minuti kada ga je zamijenio Selke.