Barca s pet golova pregazila Real u El Clasicu bez Messija i Ronalda, hat-trick Suareza

El Clasico koji je odigran u 10. kolu španske La Lige je pripao Barceloni. Katalonci su na Nou Campu savladali Real Madrid rezultatom 5:1.

Ovo je bio prvi El Clasico nakon 11 godina u kojem nisu učestvovali Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, a otvoren je pogotkom u 11. minuti.

Nakon brze akcije Barce Alba je odigrao povratnu loptu za Coutinha kojem nije bilo teško postići pogodak za 1:0.

Devet minuta kasnije Arthur je šutirao iz daljine, ali je Courtois sjajnom intervencijom spasio čist pogodak.

U 30. minuti Barcelona je dobila penal koji će ući u historiju kao prvi u El Clasicima koji je dosuđen uz pomoć VAR-a. Sudija Jose Sanchez prvo nije signalizirao kazneni udarac nakon duela između Varanea i Suareza, nakon čega je dobio sugestiju da još jednom pogleda ovu situaciju putem VAR tehnologije, a kada je drugi put pogledao duel dva igrača, odlučio se pokazati na bijelu tačku.

Suarez je pogodio sa bijele tačke iako je Courtois pročitao njegovu namjeru i bio je veoma blizu da odbrani njegov udarac.

Real je smanjio u 50. minuti kada je nakon duge akcije po desnoj strani lopta došla uz dosta sreće do Marcela koji pogađa za 2:1.

Barca je bila u šoku, a Kraljevi su mogli to iskoristiti i izjednačiti samo šest minuta kasnije. Modrić se lijepo namjestio i šutirao, Ter Stegen je bio već savladan, ali je lopta pogodila stativu i odbila se u polje.

Okvir gola gostiju se zatresao nakon sat vremena igre kada je gađao Suarez, ali je i on pogodio sttaivu.

U 68. minuti novu veliku priliku imao je REal. Vasquez je sjajno ubacio loptu, Benzema je ostao sam na petercu, ali je šutirao glavom veoma loše i promašio čist zicer.

Kao što to obično biva, promašaj je kažnjen u 75. minuti. Sergi Roberto je ubacio loptu, a Suarez sa deset metara glavom postiže pogodak za 3:1.

Na 4:1 povisio je Suarez svojim trećim pogotkom na meču. Sergi Roberto ga je sjajno proigrao, a Urugvajac rutinski postiže svoj deveti pogodak u El Clasicima. On je tek 11. igrač kojem je pošlo u historiji postići hat-trick u najvećoj utakmici na Starom kontinentu.

Konačnih 5:1 postavio je Vidal u 87. minuti glavom na Dembeleovu asistenciju. Suarez je mogao postići još jedna pogodak, ali je Courtois u posljednjoj minuti meča ipak uspio nešto odbraniti fantastičnom Urugvajcu.