Arsenal demolirao Burnley na oproštaju od Wengera, Chelsea savladao Liverpool

Ekipe Arsenala i Chelseaja upisale su pobjede u susretima 36. kola engleskog Premiershipa, a oni su na svom terenu savladali Burnley, odnosno Liverpool.

Arsenal je u posljednjoj utakmici Arsena Wenegra na klupi Topnika savladao Burnley rezultatom 5:0. U prvom poluvremenu ekipa iz sjevernog Londona bila je puno bolji protivnik, a bolju igru krunisali su pogocima koje su postigli Aubameyang i Lacazette.

U drugom poluvremenu Arsenal je zaigrao još ljepše, akcije su se redale jedna za drugom, a treći pogodak postigao je Sead Kolašinac koji je topovskim udarcem savladao Popea.

Konačnih 5:0 postavili su Iwobi i Aubameyang u samom finišu meča čime su na najbolji način stavili tačku na eru Arsena Wengera u ekipi Arsenala, s obzirom na to da mu je ovo posljednji meč na Emiratesu.

U drugom susretu, Chelsea je na Stamford Bridgeu pogotkom Oliviera Girouda savladao Liverpool te će dva kola prije kraja imati samo dva boda manje od gradskog rivala Tottenhama.