Željezničar demolirao Ljubuški u prijateljskom meču

Fudbaleri Željezničara na stadionu Babovac u Ljubuškom ubjedljivo su slavili protiv istoimenog domaćina rezultatom 8:1.

Plavi su nastavili sa uigravanjem za drugi dio sezone u bosanskohercegovačkom fudbalu, a danas su do vrha napunili mrežu federalnog drugoligaša.

Imali smo sjajan uvod u meč. Već u drugoj minuti Željezničar je poveo preko Semira Štilića, da bi Ljubuški gotovo u sljedećem napadu poravnao rezultat.

Uzbuđenja su tek počela. Deset minuta kasnije poništen je pogodak Semira Štilića zbog navodnog ofsajda, a u 19. minuti upravo je isti igrač asistirao za Sedada Subašića koji pogađa glavom.

Do odlaska na odmor Željo je postigao još dva gola. U 22. i 26. minuti pogađao je Semir Štilić za het trik u prvom dijelu prvog poluvremena. Rezultatom 4:1 otišlo se na odmor.

Amar Osim je napravio promjene na poluvremenu, ali to se nije osjetilo u igri Plavih. Naprotiv, i drugi sastav je nastavio tamo gdje je stala ekipa iz prvih 45 minuta.

Mladi Enver Kulašin je pogodio nakon odbijanca čim se krenulo sa centra u drugom dijelu, a onda je upisao i dvije asistencije u nastavku.

U 65. i 68. minuti 17-godišnjak je upošljavao Samira Bekrića i Ermina Zeca, a oni su pogađali za vrlo ubjedljivo vodstvo Plavih.

Još jedan mladi fudbaler Željezničara se upisao u strijelce. Osmi pogodak sarajevskog tima djelo je Edina Mujića u 71. minuti nakon što je sam izašao pred golmana Ljubuškog.

Ostalo je 8:1 tako da su Plavi upisali visok trijumf protiv Ljubuškog danas.

LJUBUŠKI: Iličić, Bošnjak, Vištica, Markić, Lauc, Nižić, Granić, Ljubić, Puljić, Bencun i Brkić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Blažević, Ikić, Kosorić, Šehić, Bojo, Alispahić, Subašić, Štilić, Veselinović i Juričić.

Izvor: Vijesti.ba / SCsport