(VIDEO) Brazil deklasirao Boliviju na otvaranju Copa Americe, Everton postigao fantastičan pogodak

Sa petka na subotu favorizovani domaćin Brazil je ugostio selekciju Bolivije te je na otvaranju Copa Americe slavio rezultatom 3:0

Već u četvrtoj minuti je Brazil uputio prvi šut iz slobodnjaka nakon što je Jusino na rubu šesnaesterca pretjerao u duelu. Coutinho je izveo slobodni udarac, ali lopta pogađa živi zid.

Već u petoj minuti Coutinho pogađa Firmina koji puca po sredini gola. Neki od igrača loptu već vidjeli u golu, ali je Lampa odbranio.

Igrao se 25. minut kada je Bolivija prvi put zaprijetila na utakmici. Moreno je sa ruba šesnaesterca snažno opalio loptu, ali samo pored gola.

Drugo poluvrijeme je pokazalo mnogo više.

Već u 50. minuti Jusino je igrao loptu rukom u 16 metara, te je dosuđen jedanaesterac za domaće. Coutinho je mirno pucao lijevu stranu i svoju ekipu doveo u vodstvo od 1:0. Samo dvije minute poslije, Firminho pogađa Coutinha koji šalje loptu u mrežu golmana Lampe.

U 85. minuti, samo nekoliko sekundi nakon ulaska u igru, rezervista Everton se sjajno oslobodio igrača, te sa vrha šesnaesterca pogodio za 3:0 i konačni rezultat utakmice.

Brazil-Bolivija 3:0 (Coutinho (p) 51’, 53’, Everton 85’)