Velika pobjeda Jedinstva u Bugojnu

Na Jakliću je ovo bio direktan okršaj za opstanak, a na kraju su teren nasmijani napustili igrači Jedinstva. Gosti iz Bihaća su poveli već u sedmoj minuti kada je mrežu Iskre zatresao Vučić.

Međutim, u nastavku je Iskra uspjela da dođe do preokreta. Prvo je u 15. minuti na 1:1 izjednačio Nebić iz penala, dok je vodstvo Plavim donio Kršić fenomenalnim golom.

Ipak, slavlje domaćih nije dugo trajalo jer je Jedinstvo u 21. minuti poravnalo na 2:2. Hladan tuš ponovo za navijače Iskre jer je deset minuta Jedinstvo povelo sa 3:2, a ovaj ut pogodio je Hodžić.

Iskra je u nastavku utakmice pokušala da dođe barem do remija, ali nije uspjela. Bugojanci su ovim jednom nogom pred ispadanjem, dok Jedinstvo ima još uvijek šansi da ostane u ligi. Jedinstvo je na 14. mjestu sa 30 bodova, dok je Iskra pretposljednja s jednim bodom manje.