UEFA razvojni turnir: Bh. dame nakon preokreta savladale Hrvatsku

Hrvatska do prednosti dolazi u 30. minuti kada je Anja Miočinović bila brža od odbrambenih bh. igračica, izašla sama pred golmanicu Larissu Bašić i poslala loptu u mrežu.

BiH izjednačuje osam minuta kasnije. Nakon dobre akcije Sofija Krajšumović asistira Fadili Mujkić koja pogađa za 1:1.

Pobjedu selekciji Bosne i Hercegovine donijela je Naida Haračić u 79. minuti. U gužvi u kaznenom prostoru Krajšumović je šutirala, ali je izblokirana, lopta se odbila do Haračić koja je precizna za 2:1.

Nakon utakmice selektor Ilija Lucić je bio zadovoljan.

– Čestitam djevojkama na pobjedi, ali i igračicama Hrvatske na dobroj igri. Ovo je prva utakmica nove generacije, ali imamo dosta igračica koje su već nastupale za kadetsku selekciju i one su donijele prevagu. Vjerujem da ćemo u drugom meču igrati još bolje – kazao je Lucić.

Na turniru igraju još Azerbejdžan i Makedonija. Drugo kolo je na programu 20. aprila kada će u zeničkom Trening-kampu biti odigrani mečevi Makedonija – BiH (10:30) i Hrvatska – Azerbejdžan (14).