ŠOK ZA TOTTENHAM Poraz i dva crvena kartona

Tottenham  je nakon dva uzastopna minimalna poraza od West Hama i Ajaxa danas upisao i treći 1:0 poraz, ovog puta na gostovanju kod Bournemoutha u 37. kolu Premieshipa.

Utakmicu su obilježila dva crvena kartona, prvi, koji je u 43. minuti dobio Son zbog nesportskog ponašanja i drugi, onaj koji je zaradio Foyth u 48. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Alderweirelda.

Cijelo drugo poluvrijeme opasno je s dva igrača manje visio Tottenham, a onda je nakon sjajno izvedenog kornera pogodio Ake i stavio Spurse u jako neugodan položaj.

Da su danas slavili osigurali bi mjesto u top 4 i plasman u Ligu prvaka, a ovako bi im se moglo dogoditi da ako ne pobijede u sljedećem kolu (Everton kod kuće) ispadnu iz top 4 ako Arsenal pobijedi u obje preostale ligaške utakmice.

Pochettino i društvo će više o svom statusu znati sutra nakon što Arsenal odigra svoj susret protiv davljenika Brightona.