Sarajevo i Željezničar podijelili bodove u susretu bez pogodaka

Nogometaši Sarajeva i Željezničara su remizirali u susretu bez pogodaka u 134. vječitom derbiju koji se odigrao na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u okviru 5. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

U prvih 20 minuta obje ekipe su igrale nepovezano, te nije bilo previše uzbuđenja, a prvu veliku priliku vidjeli smo pred golom gostiju u 23. minuti.

Sarić je fantastično uposlio Hebibovića na desnoj strani, koji odigrava povratnu loptu za Rahmanovića, a lopta je nakon njegovog udarca pogodila stativu.

Plavi su tražili penal u 28. minuti kada je Vranješ nakon duela sa Bekićem olako pao, te je arbitar Mujić pokazao da se igra nastavi.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Željo je imao veliku priliku nakon kontre, ali je Pavlović na vrijeme izašao na 20-ak metara ispred svog gola i glavom izbio loptu ispred Zajmovića.

Početak drugog poluvremena protekao je baš kao i uvodni dio susreta, bez ikakvih uzbuđenja.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu meča zaprijetilo je Sarajevo, no Velkoski je veoma loše šutirao glavom sa sedam metara i Kjosevski nije imao problema uhvatiti loptu.

Sat vremena igre je prošlo kada je Bordo tim imao novu šansu. Hebibović je centrirao s desne strane, Rahmanović je nadskočio Graovca, ali je šutirao daleko pored gola.

Već u narednom napadu i Željo je zaprijetio, ali se Vranješ obrukao, te je lopta nakon njegovog udarca jedva stigla do Pavlovića.

U posljednjih pola sata nismo vidjeli ništa vrijedno pomena sve do posljednjih deset minuta.

U 80. minuti igrači Sarajeva su tražili penal nakon što je Mehremić zaustavio loptu u svom kaznenom prostoru. Igrači Bordo tima su tvrdili da je lijevi bočni igrač Plavih igrao rukom, dok je Mujić ocijenio kako to nije bio slučaj.

U 84. minuti rezervista Mustafić je silovito šutirao iz prve sa 20 metara, ali je lopta otišla tik pored gola. Samo nekoliko minuta kasnije Zajmović je bio u situaciji jedan na jedan sa Pavlovićem kada je bio u akciji iskosa sa lijeve strane, ali je golman Sarajeva intervenisao.

Skor u vječitim derbijima sada je 42-40 u korist Željezničara, uz 52 susreta bez pobjednika. U prvenstvu je skor 34-32 za Plave uz 48 neriješenih susreta.