Rooney ni sam ne pamti bolju utakmicu

DC United je na svom stadionu u Washingtonu s 5:0 razbio Real Salt Lake, a Rooney je zabio čak tri gola uz jednu asistenciju i podsjetio je na one svoje najbolje dane s Old Trafforda.

Prvi je gol u 34. minuti zabio iz penala, a u 41. minuti je na dodavanje saigrača Jare efektnim polulobom matirao golmana i postigao zaista prelijep gol.

Do ‘čistog’ hat-tricka, onog kada igrač zabije sva tri gola u nizu, došao je u 65. minuti. Akcija Moreno – Acosta, na kraju nesebično ovaj upošljava Rooneyja, koji završava posao.

U 76. minuti je Rooney stigao asistirati Rodriguezu za 4:0, a konačan rezultat postavio je Segura u 80. minuti.

Uz sve nevolje, gosti su još igrali s dvojicom igrača manje. Prvo je isključen Savarino krajem prvog dijela, pa Silva u 67. minuti.