Reprezentacija BiH pobijedila u Estoniji na kraju još jednih kvalifikacija za zaborav

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u Talinu u posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. selekciju Estoniju rezultatom 2:1.

Igrači obje ekipe nisu pružili mnogo u prvom poluvremenu, a jedino vrijedno pomena su dvije prilika.

Bh. nogometaši su prvi zaprijetili preko Ibiševića, koji se našao usamljen ispred Aksalua, ali je golman Estonije uspio odbraniti njegov udarac.

Estonija je minutu kasnije odgovorila brzim kontranapadom, odbrana reprezentacije BiH je kiksala, ali je Zenjov promašio prazan gol pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Već u trećoj minuti nastavka Hajrović je doveo Zmajeve u vodstvo i mnogi su bili mišljenja da će izabranici selektora Mehmeda Baždarevića mirno utakmicu privesti kraju.

Uslijedio je period loše igre, a Estonci su u 75. minuti preko Antonova uspjeli izjednačiti rezultat.

Međutim, slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo, jer je šest minuta prije kraja meča večeras sjajni Hajrović postavio konačnih 1:2.

BiH je s petom pobjedom kvalifikacije okončala na trećem mjestu grupe H, dok je Estonija završila na četvrtoj poziciji.