Kup Italije: Pjanićeva čarolija odvela Juventus u polufinale

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u polufinale Kupa Italije nakon što su večeras na svom stadionu s 2:1 savladali Milan.

Velikom rivalu Stara dama se tako revanširala za nedavni poraz u Superkupu Italije.

Domaći su poveli golom Dybale već u 10. minuti utakmice, a gosti se nisu kako treba ni oporavili od ranog vodstva protivnika, na semaforu je već bilo 2:0 i to poslije prelijepog gola bh. reprezentativca Miralema Pjanića iz slobodnog udarca. Bio je to osmi gol bh. veznjaka u svim takmičenja u ovoj sezoni.

Sve što su gosti iz Milana uspjeli napraviti do kraja bio je pogodak Carlosa Bacce iz 53. minuti susreta.

Posao Juventusu je olakšao Locatelli koji je minut nakon što je njegov tim smanjio na 2:1 zaradio drugi žuti karton na utakmici, pa su Rossoneri do kraja susreta igrali s deset igrača na terenu.

U finišu susreta mogao je Pjanić i do drugog gola na meču, ali Donnarumma je pokazao zašto je velika golmanska perspektivana Milana i italijanskog fudbala. – piše faktor.