Krajiški derbi pripao ekipi Cazina

KK Željo 1971 Bihać je ugostio ekipu KK Cazin u okviru 6. kola A2 Lige FBiH grupa “Sjever” i tom prilikom upisao još jedan poraz, što i nije glavni pokazatelj večerašnjeg Krajiškog derbija. Činjenica je da su mladi bišćani pružili odličnu partiju protiv iskusne ekipe KK Cazin, ali po ko zna koji put do sada, zaista ovim mladim košarkašima nedostaje iskustvo pa susrete gube u drugom dijelu.

KK Željo 1971 Bihać je dominirao na terenu u prve dvije četvrtine (28:25, 25:21), pa se na odmor otišlo sa rezultatskom prednošću od sedam koševa prednosti, a rezultat je glasio 53:46.

Pad koncentracije u igri kod domaćina i rezultatska prednost gostiju iz Cazina u 3/4 susreta 19:22.

Posljednju četvrtinu susreta, KK Željo 1971 Bihać ne uspjeva poentirati u svoju korist, a iskustvo košarkaša KK Cazin dolazi do izražaja, pa posljednju četvrtinu cazinjani bilježe u svoju korist 9:17 za konačan rezultat 81:85.

U posljednjem 7. kolu A2 lige FBiH košarkaši Želje 1971 putuju u Brčko Distrikt, dok košarkaši KK Cazin igraju svoju domaću utakmicu na parketu SD Luke u Bihaću sa ekipom Gračanice. – piše usksport.ba

KK ŽELJO 1971 BIHAĆ – KK CAZIN 81:85 (53:46)