JEDNA OD NAJBOLJIH UTAKMICA U PREMIER LIGI S LUDIM ZAVRŠETKOM Liverpool u završnici najbizarnijim pogotkom ove sezone stigao do pobjede

U posljednjem od tri nedjeljna derbija u engleskom prvenstvu, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Everton sa 1-0 postigavši pogodak u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je do pobjede protiv najomraženijeg suparnika stigao na nevjerojatan način u šestoj minuti utakmice nakon poklona gostujućeg vratara Jordana Pickforda. Kada se već činilo kako će već treći uzastopni Merseyside derbi završiti bez pobjednika, prvi vratar engleske reprezentacije je napravio ‘glupost sezone’.

Pogrešno je procijenio putanju jedne ‘svijeće’ i umjesto da je lagano izbaci izvan terena, Pickford je pustio loptu koja je pogodila vratnicu, te se odbila do Origija koji je lagano zabio izazvavši euforiju na stadionu.

Liverpool je ovom utakmicom produžio niz bez poraza od Evertona u ligaškim okršajima na čak 16 utakmica, smanjivši zaostatak za vodećim Manchester Cityjem na dva boda.

Dvoboj na Anfieldu obilježili su nevjerojatni promašaji na obje strane, a posebno su se istaknuli napadači Liverpoola Sadio Mane, Xerdan Shaqiri, te Divock Origi. Mane je dva puta izlazi sam ispred Jordana Pickforda i oba puta je promašio gol, Shaqiri je također bio ‘oči u oči’ s ‘jedinicom’ engleske reprezentacije, no Pickford je obranio njegov udarac, dok je Origi u 87. minuti s tri-četiri metara pogodio vratnicu. Ipak, Origi se iskupio u zadnjim sekundama susreta prihvativši poklon gostujućeg vratara. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Na ljestvici vodi Mancherster City sa 38 bodova, Liverpool ima četiri boda manje, dok treće mjesto drži Chelsea sa 31 bodom. Slijede Arsenal i Tottenbham sa po 30 bodova, no ‘topnici’ imaju bolju razliku pogodaka.