Dalas prejak za San Antonio: Fenomenalni Dončić i debi francuskog čuda

Mavsi su pobjedom započeli novu sezonu, nakon što je prošla završena razočarenjem, koje je bilo uzrokovano time što ekipa nije ušla u plej-of

Luka Dončić i Dalas Maveriksi su na gostovanju kod San Antonio Sparsa slavili rezultatom 119:126.

Mavsi su tako pobjedom započeli novu sezonu, nakon što je prošla završena razočarenjem, koje je bilo uzrokovano time što ekipa nije ušla u plej-of.

Slovenski košarkaš je sjajno započeo sezonu, pa je tako utakmicu završio sa tripl-dablom. Dončić je za 34 minute na parketu upisao 33 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

Dobrom partijom je sezonu započeo i Kajri Irving (Kyrie), postigavši 23 poena.

S druge strane ova utakmica će ostati upamćena kao debi za Viktora Vembanjamu (Victor), francusko čudo i prvog izbora na NBA draftu ove godine. Vembanjama je imao problema sa ličnim greškama u ovoj utakmici, pa je utakmicu završio sa pet, ali ga to nije zaustavilo da za 23 minute na parketu upiše 15 poena i pet skokova.

Osim njega, treba napomenuti partiju i Devina Vasela (Vassell) koji je upisao 23 poena.