BiH - Finska 1:3: Gosti dva puta pogađali s igračem manje

Fudbalska reprezentacija BiH doživjela je danas u Zenici razočaravajući poraz od Finske u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će 2022. biti igrano u Kataru.

Finci su na Bilinom Polju pred oko 10.000 bh. navijača slavili rezultatom 3:1, a dva od tri gola postigli su nam s igračem manje. Strijelci za goste bili su Forss u 29., Lod u 51. i O'Shaughnessy u 73. minuti susreta.

Počasni gol za Zmajeve djelo je Luke Menala iz 69. minute. Golu je prethodio ubačaj Gojaka s lijeve strane iz slobodnog udarca.

Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom Finaca, koji su zabili preko Forssa nakon nepunih pola sata igre. Četiri minuta ranije Ibrahim Šehić odbranio je penal Pukkiju.

Nadu u pozitivan ishod današnje utakmice vratio nam je direktan crveni karton Raitale koji je u svlačionicu poslan u 37. minuti, nakon groznog starta s leđa nad Seadom Kolašincem. Kolašinac je potom zbog povrede morao napustiti utakmicu.

U nastavku meča se očekivalo da i bez Edina Džeke, koji danas nije igrao zbog povrede, zaigramo znatno bolje s igračem više, no Finci su nam utrpali još dva komada. Na 0:2 povisio je Lod u 51. minuti.

Bilino Polje proključalo je u 69. minuti, kada je po scenariju koji smo već opisali pogodio Luka Menalo. No, slavlje naših navijača trajalo je svega četiri minute, kada Fincima dva gola prednosti vraća O'Shaughnessy.

Nažalost, ovim porazom Zmajevi su izgubili sve šanse da se domognu baraža za Mundijal, te im preostaje da odigraju još jednu utakmicu kvalifikacija, i to onu protiv Ukrajinaca 16. novembra, također na Bilinom Polju.

Izvor: Vijesti.ba