Barcelona na krilima Messija pobijedila Getafe

Barcelona je pobijedila Getafe 5:2 u 31. kolu La Lige. Tom pobjedom Barcelona je nastavila potjeru za Atleticom Madridom i Real Madridom koji okupiraju prve dvije pozicije. Barcelona ima i utakmicu manje od svojih rivala.

Za Atleticom Barca trenutno zaostaje pet bodova, a za Realom dva. U utrku za naslov iznenađujuće se priključila i Sevilla koja za liderom Atleticom zaostaje šest bodova.

Barcelona je povela u osmoj minuti golom Lionela Messija na asistenciju Sergija Busquetsa. Getafe je izjednačio 12. minuti autogolom Clementa Lengleta.

U 28. minuti novi autogol. Autor je Getafeov stoper Sofian Chakla. U 33. minuti Barcelona vodi 3:1 novim golom Lionela Messija.

Enes Ünal smanjuje rezultat na 3:2 u 69. minuti golom iz penala kojeg je skrivio urugvajski stoper Ronald Araujo.

Gol za 4:2 zabija baš Araujo u 86. minuti. Antoine Griezmann iz penala pogađa za 5:2 u 93. minuti, prenosi Index.hr.

Napeta borba za naslov

Barcelona u nedjelju gostuje kod Villarreala. Na isti dan Atletico Madrid gostuje u Bilbau kod Athletica, a Sevilla dočekuje Granadu. Real u subotu dočekuje Betis.

Real Madrid brani titulu, a vrijedi spomenuti kako je Real jedini koji sudjeluje u završnici nekog evropskog takmičenja. Barcelona i Atletico ispali su u osmini finala Lige prvaka. Real će se za finale boriti protiv Chelseaja.

Barcelona je ranije osvojila španski Kup Kralja.

Izvor: Vijesti.ba