Serie A: Džeko srušio Milan, pa zbog povrede napustio teren u finišu meča

Fudbaleri Rome upisali su važnu pobjedu na gostovanju kod Milana, a popoularna Vučica slavila je s 4:1, uz dva gola i zahvaljujući golovima kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edina Džeke.

Utakmica na stadionu San Siro odlično je počela za goste iz Rima koji su poveli već u 8. minuti. Dodavanje Mohameda Salaha u vodstvo svog tima pretvorio je Edin Džeko. Bio je to 26. prvenstveni gol Dijamanta kojim se nakon 35. kola Serie A osamio na vrhu liste strijelaca italijanskog fudbalskog šampionata.

Ipak, napadač Rome nije se zaustavio samo na jednom golu. U 28. minuti Džeko je udvostručio vodstvo rimskog kluba. Ovoga puta asistirao mu je Argentinac Leandro Paredes.

Pogodak za 2:0 bio je Edinov ukupno 37. u dresu Rome u svim takmičenjima u ovoj sezoni. Zmaj je tako statistički nadmašio svoju najbolju sezonu (2008/2009) kada je u dresu Wolfsburga postigao 36 golova. S dva gola Milanu Zmaj je u historiju poslao i rekord Francesca Tottija iz sezone 2006/07 kada je legendarni kapiten Vučice postigao 26 golova za Romu u Serie A.

U nastavku susreta viđena su još tri gola, a svi su postignuti u posljednjih 15 minuta utakmice.

Prvo je Hrvat Mario Pašalić u 76. minuti smanjio vodstvo Rome na 1:2, a samo dvije minute kasnije Edin Džeko je uposlio Stephana El Shaarawyja koji je gostima vratio dva gola prednosti.

Šest minuta kasnije Džeko je zbog povrede napustio teren, a do kraja je Roma uspjela postići i četvrti gol. Precizan s bijele tačke u 87. minuti bio je Daniele De Rossi.

Roma se zahvaljujući ovoj pobjedi vratila na drugu poziciju koja je naredne sezone vodi direktno u Ligu prvaku, dok se Milan nalazi na šestom mjestu i za Atalantom, koja je peta, zaostaje šest bodova.