Real Madrid u finišu susreta nakon preokreta savladao PSG

Real Madrid je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka na stadionu “Santiago Bernabeu” nakon preokreta savladao PSG rezultatom 3:1.

Real je bolje otvorio susret i napravio je nekoliko prilika pred golom gostiju, ali Kroos i Ronaldo dva puta nisu uspjeli matirati sjajnog Areolu.

Golman PSG-a se posebno istakao u 25. minuti kada je Ronaldo izašao sam na njega, ali je šutirao tačno u glavu francuskog golmana.

PSG je pokušavao zaprijetiti iz kontranapada, a nakon jednog iz 33. minute je poveo. Mbappe je odlično ubacio loptu s desne strane, Cavani je propustio, Nacho je intervenisao ispred Neymara, ali je izbio samo do Rabiota koji matira Navasa za veliko slavlje gostiju. Rabiot je na taj način postigao pogodak u Ligi prvaka nakon dvije godine.

Napadi Reala konačno su se isplatili u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Lo Celso je srušio Kroosa u kaznenom prostoru i arbitar Rocchi je pokazao na penal.

Ronaldo je šutirao silovito i, iako je Areola pročitao njegovu namjeru, poravnao rezultat na 1:1.

U 49. minuti Neymar je sjajno pronašao Mbappea koji se lijepo namjestio i šutirao, ali je Navas istakao fenomenalnom odbranom.

U nastavku susreta obje ekipe su napadale u intervalima, ali se mreže nisu tresle sve do samog finiša susreta kada je Real došao do pobjede.

U 83. minuti Asensio je prošao po lijevoj strani i oštro ubacio loptu u peterac, Areola je obio loptu koja se odbila od Ronalda i završila u mreži za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Marcelo tri minute kasnije također na Asensiovu asistenciju.

Revanš susret će biti odigran na Parku prinčeva 6. marta.