Real Madrid bolji od Intera, Liverpool deklasirao Atalantu

Kompletirano je treće kolo grupne faze Lige prvaka u grupama od A do D, a u terminu od 21 sat odigrano je osam utakmica.

Liverpool je na gostovanju “pregazio” Atalantu (0:5). Fantastičan je bio Diogo Jota, koji je postigao hat-trick. Portugalac je pogađao u 16., 33. i 54. minuti. Preostala dva pogotka postigli su Salah i Mane. Italijanski klub prijetio je protiv Zapate, koji nije imao sreće da zatrese mrežu Redsa.

Real Madrid je savladao Inter na svom terenu (3:). Utakmicu je obilježio 100. pogodak Ramosa za Kraljevski klub. Benzema je doveo španskog giganta u prednost u 25. minuti, a Ramos je povisio na 2:0 u 33. Preko Martineza u 35. minuti Nerrazzuri su smanjili na 2:1.

Perišić je donio izjednačenje Interu u 68. minuti, međutim Rodrygo je deset minuta prije kraja postigao pogodak koji je donio sva ti boda Real Madridu.

Manchester City nije imao problema protiv Olympiacosa (3:0). Ekipi Pepa Guardiole trijumf su donijeli Torres u 12., Gabriel Jesus u 81. i Cancelo u 90. minuti.

Ubjedljiv je bio Bayern Munchen na gostovanju kod Salzburga (2:5). Berisha je doveo domaće u vodstvo u 4. minuti, ali je Lewandowski poravnao u 21. iz penala. Autogolom Kirstensena u 44. minuti Bavarci su došli do prednosti.

Salzburg je izjednačio preko Okugawe u 66. minuti, no do kraja su primili četiri pogotka. Pogađali su Boateng, Sane i još jednom Lewandowski, Hernandez za konačnih 2:6.