Nezapamćen debakl prvaka Engleske, Liverpul primio sedam golova od Aston vile

Fudbaleri Aston vile savladali su Liverpul s nevjerovatnih 7:2

Fudbaleri Aston vile savladali su Liverpul s nevjerovatnih 7:2.

Da, dobro ste pročitali. Ekipa koja je prošle godine u posljednjem kolu izborila opstanak u Premijer ligi, ponizila je aktuelnog prvaka Engleske i ispratila ih sa sedam golova u mreži.

Oli Vatkins (Ollie Watkins) donio je prednost Vili već u četvrtoj minuti nakon greške Adriana.

Isti igrač je u 22. minuti udvostručio prednost domaćih, a na 2:1 je smanjio Mohamed (Mohammed) Salah u 33. minuti.

Mekgin (McGinn) je dvije minute kasnije pogodio za 3:1, da bi Vatkins u 39. minuti upotpunio het-trik za visokih 4:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. Barkli (Barkley) je u 55. minuti povisio na 5:1, a pet minuta kasnije Salah je na asistenciju Firmina pogodio za 5:2.

Trostruki asistent na večerašnjoj utakmici, Džek Griliš (Jack Grealish), upisao se u strijelce u 66. minuti i postigao šesti gol za Aston vilu.

Griliš je u 75. minuti pogodio za navjerovatnih 7:2 što je bio konačan rezultat utakmice.

Aston vila je ovim trijumfom nastavila pobjednički niz i s tri pobjede i maksimalnih devet bodova otvorila sezonu iz snova.

Izvor: sport.avaz.ba