Krunić s Milanom izborio prvo mjesto, Dinamo ostao bez nestvarnog rekorda

Sa preostalih 11 utakmica šestog kola dobili smo i preostale učesnike nokaut faze Evropske lige.

Iako je već ranije osigurao mjesto u nokaut fazi, Dinamo Zagreb je sinoć igrao za nestvaran rekord i zamalo je do njega došao. Modri bi, da nisu primili gol od CSKA u 76. minuti, postali prva ekipa koja je u historiji prošla grupnu fazu Evropske lige ili Lige prvaka u kojoj nije primila gol.

Ipak, to se dogodilo, a Dinamo je ipak odigrao sjajan meč i slavio je rezultatom 3:1 protiv Moskovljana i tako sa 14 bodova završili na vrhu grupe. No, Dinamo je oborio ipak drugi rekord. Zagrepčani nisu primili gol u Evropi 526 minuta, što je bolje od uspjeha Manchester Uniteda iz sezone 2010/11. Dalje iz iste grupe ide i Wolfsberger koji je u direktnom okršaju slavio rezultatom 1:0 protiv Feyenoorda.

Ekipa Maccabija iz Tel Aviva slavila je rezultatom 1:0 protiv Sivasspora i tako je prošla u nokaut fazu pošto je i to bio direktan okršaj za plasman dalje.

Bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić je odigrao cijeli meč u novoj pobjedi Milana, ovaj put na gostovanju Sparti Prag rezultatom 1:0. Jedini strijelac na utakmici je u 23. minuti bio sjajni mladi Jens Petter Hauge nakon izvrsnog solo-prodora.

Engleski predstavnici, Tottenham i Leicester, sigurnim pobjedama protiv Antwerpa i AEK-a osigurale su prvo mjesto u grupi pred prolaz dalje.