Brozović u 94. minuti donio Interu pobjedu na gostovanju kod Sampdorije

Nogometaši Intera pobijedili su na Luigi Ferrarisu u okviru petog kola Serije A ekipu Sampdorije rezultatom 1:0.

Inter se tako na najbolji način oporavio od šokantnog poraza u prošlom kolu od Parme na svom terenu, dok je Sampdorija pretprila prvi poraz nakon serije dobrih rezultata.

U prvom poluvremenu obje ekipe su bile podjednako opasne, a nekoliko minuta prije odlaska na odmor gostima je poništen pogodak nakon intervencije VAR tehnologije.

U nastavku je viđena znatno lošija utakmica, a po dvije dobre prilike za Inter propustili su Icardi i Candreva.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Brozović je pogodio gol vrijedna tri boda i veliko slavlje za gostujuće igrače.

Inter je s večerašnjom pobjedom skočio na sedmo mjesto Serije A, dok je Sampdoria ostala na šestoj poziciji.