Željezničar ostvario veliku pobjedu u derbiju protiv Zrinjskog

U zaostaloj utakmici šestog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar je na Grbavici savladao Zrinjski sa 1:0. Domaći nisu prikazali dobru igru, ali su iz prekida uspjeli doći do pobjedonosnog pogotka.

Željezničar je otvorio utakmicu sa dva udarca sa 20-ak metara. Prvo je Bekrić poslao loptu daleko preko gola, a nedugo nakon toga je Štilić sjajno pokušao, ali fenomenalno je odbranio Soldo. Prvi udarac Zrinjski je uputio u šestoj minuti kada je Ivančić odmah šutirao sa nešto veće udaljenosti, nakon što je dobio loptu od Zlomislića.

Zlomislić je u desetoj minuti poslao loptu daleko preko gola, a pet minuta poslije pokušao je i Filipović, no Erić nije imao problema. Uslijedio je mirniji period igre, koji je prekinut odličnim pokušajem Tičinovića u 30. minuti iskosa sa lijeve strane, kada je lopta otišla malo pored gola. Nedugo zatim, izblokiran je pokušaj Zlomislića. Do kraja poluvremena zabilježen je samo loš udarac Todorovića.

Prvo veće uzbuđenje u drugom dijelu utakmice desilo se nakon deset minuta igre kada je Bekrić šutirao iz slobodnog udarca, a Soldo odbranio. Zatim je izblokiran udarac Hajdarevića, a na drugoj strani u 61. minuti Todorović je prošao po lijevoj strani, no na kraju je dobro intervenisao Kosorić. Štilić je u 64. minuti pokušao direktno iz slobodnjaka, međutim golman Plemića je bio dobro postavljen i nije imao problema.

Mostarski klub najbliži golu bio je u 65. minuti kada je Enin sjajnim udarcem uzdrmao prečku. Minutu poslije Todorovićev centaršut je išao prema golu, no čuvar mreže Plavih je intervenisao i izbacio loptu u korner. Poslije centaršuta Štilića u 71. minuti iz prekida, Ikić je odlično skočio i postigao pogodak glavom za vodstvo Željezničara.

Ikić je bio izuzetno blizu novog pogotka u 77. minuti kada je još jednom šutirao glavom, međutim Soldo je dobro intervenisao. Hajdarević je imao šansu u 84. minuti, no slabo je šutirao i golman gostiju nije imao problema. Do kraja susreta nije bilo većih šansi ni jednoj strani, tako da se rezultat nije mijenjao.

FK Željezničar – HŠK Zrinjski 1:0 (Ikić 71’)

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Žuti kartoni: Ćorluka, Enin (Zrinjski).

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Blažević, Kosorić, Ikić, Šehić, Hajdarević, Mujezinović, Štilić (od 90. minute Jamak), Bojo, Bekrić (od 78. minute Miletić) i Lendrić.

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Ćorluka, Jakovljević, Tičinović (od 84. minute Stojkić), Bekić, Zlomislić, Enin (od 76. minute Govedarica), Todorović, Arežina (od 62. minute Bašić), Filipović i Ivančić (od 76. minute Mašić).

Izvor: Vijesti.ba/SC Sport