Dodao je da bi svaka članica Ujedinjenih naroda trebala biti “uzbunjena” zbog “teškog kršenja povelje UN”
Nakon što je Amerika napala Iran, jutros je uslijedila prva izjava Vlade Irana u vezi sa američkim udarima koji su se dogodili rano jutros po našem vremenu.
Iranski ministar vanjskih poslova Abas Aragči (Abbas Araghchi) nazvao je “nečuveno” napad “izuzetno opasnim, bezakonim i kriminalnim ponašanjem”.

Dodao je da bi svaka članica Ujedinjenih naroda trebala biti “uzbunjena” zbog “teškog kršenja povelje UN”.
– U skladu sa Poveljom UN-a i njenim odredbama koje dopuštaju legitiman odgovor u samoodbrani, Iran zadržava sve opcije za odbranu svog suvereniteta, interesa i naroda – rekao je Aragči u objavi na X.
Izvor: Avaz.ba