Manchester City slavio minimalno protiv Borussije

Manchester City i Borussia iz Dortmunda odigrali su jako zanimljiv meč, tačnije njegovu završnicu, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, a Građani su slavili sa 2:1.

Neubjedljiv je bio City večeras, a spasio ga je Phil Foden u 90. minuti kada je pogodio za trijumf od 2:1. Prethodno je u 84. minuti poravnanje Milionerima donio Reus pošto je City od 19. minute vodio 1:0.

Ipak, na kraju rezultatom mogu biti zadovoljni i gosti, koje trijumf od 1:0 u revanšu vodi u polufinale elitnog klupskog takmičenja.

Prvu priliku na meču imali su gosti iz Dortmunda i to u 8. minuti meča. Tada je mladi Jude Bellingham u kaznenom prostoru primio odličan pasa, ali potom nedovoljno dobro šutirao i Ederson je lagano uhvatio loptu.

U 19. minuti Emre Can pravi neshvatljivu grešku. Na centru predaje loptu u noge Manchester Cityja, Građani kreću u kontru i odigravaju lijepu akciju koju golom na asistenciju Riyada Mahreza završava Kevin De Brunyne. Belgijanac je pogodio za 0:1.

Nakon pola sata igre Can u kaznenom prostoru ruši jednog igrača Cityja, sudac Hategan je na prvu pokazao na penal, ali nakon pregledavanja situacije i asistencije VAR-a mijenja svoju odluku i City nije dobio penal.

U drugom poluvremenu opet prvu šansu imaju Milioneri, ali Haaland u 48. minuti šutira dosta loše i njegov udarac zaustavlja Ederson.

Dvadesetak minuta poslije Hitz odlično zaustavlja Fodena u jako dobroj šansi. Veznjak Cityja je šutirao po zemlji, a Hitz je bio na visini zadatka.

Neubjedljiv je potpuno bio tim Pepa Guardiole nakon toga, Dortmund je kontrolisao meč, a u 84. minuti je zasluženo stigao do poravnanja.

Tada je Can lijepo povukao loptu, koja stiže do Haalanda, a Norvežanin asistira Marcu Reusu za zlata vrijedan gol Milionera.

Ipak, momci Edina Terzića nisu do kraja uspjeli zadržati neriješen rezultat, a u 90. minuti u heroja Cityja promoviše se mladi Phil Foden, koji pogađa na dodavanje Gundogana i postavlja konačnih 2:1.