Lana Pudar ima priliku i za drugu medalju na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (15) plasirala se u finale utrke na 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abu Dabiju.

Pudar je u polufinalu osvojila treće mjesto u svojoj grupi s vremenom 56.28, te s ukupno šestim vremenom polufinala izborila plasman među osam najboljih plivačica.

– Finale! Novi državni rekord! Sutra ide borba do zadnjeg zaveslaja – poručila je Lana nakon plasmana u finale.

Mlada Mostarka će u finalu u utorak od 16.10 sati plivati za svoju drugu medalju na SP-u.

U finalu će uz Lanu nastupati i Margaret Mac Neil, Claire Curzan, Louisse Hanson, Torri Huske, Elena Di Liddo, Anastasija Škurdai i Farida Osman.

Lana je u petak (17. decembar) osvojila bronzu u disciplini 200 metara delfin, a to je prva medalja na SP u historiji bh. plivanja.

Uz to je s vremenom 2:04.88 postavila novi juniorski evropski rekord.

U subotu (18. decembar) je nastupila i u kvalifikacijama discipline 50 metara delfin te osvojila 23. mjesto, što nije bilo dovoljno za final

Naša druga predstavnica Iman Avdić (14) je nastupom u utrci na 200 metara mješovitim stilom završila učešće na SP.

Avdić je u jučerašnjim kvalifikacijama zauzela 29. mjesto.

U utrci 400 metara mješovito bila je 27., a također je plivala i 400 metara slobodnim stilom, gdje je zauzela 34. poziciju.

Izvor: Vijesti.ba