Juventus doživio težak poraz od Fiorentine

Potpuno neočekivano, Fiorentina je večeras razbila Juventus usred Torina sa ubjedljivih 0:3.

Sastav iz Firence, koji se pati ove sezone i uglavnom boravi u donjem dijelu tabele, prvi korak prema neočekivanom trijumfu napravio je već u trećoj minuti utakmice 14. kola Serije A, kada Dušan Vlahović pogađa iz kontranapada.

Juan Cuadrado je 15 minuta kasnije učinio uslugu gostima, kada je pregrubim faulom nad Castrovillijem zaradio direktan crveni karton i tako ostavio saigrače na cjedilu.

Fiorentina je udvostručila prednost autogolom Alexa Sandra u 76. minuti, a vrlo brzo i postavila konačnih 0:3, nakon što je Martin Caceres krunisao lijepu akciju firentinskog sastava.

S ovim porazom Juventus je dodatno ugrozio vlastite šanse za odbranom titule jer trenutno zaostaje sedam bodova za Milanom, dok se Fiorentina ufdaljila od zone ispadanja.

Izvor: Vijesti.ba / SC