Džeko vodio Romu do pobjede

Kapiten nogometne reprezentacije BiH i Rome Edin Džeko protiv Beneventa u susretu 4. kola italijanske Serije A postigao je dva pogotka i bio jedan najzaslužnijih za drugu pobjedu Vučice (5:2) u ovoj sezoni.

Džeko je u 35. minuti lijepo pogodio u situaciji jedan na jedan s golmanom i donio preokret Romi protiv Beneventa, no ovaj tim se nije predao pa je tako ubrzo postigao drugi gol i opet napravio problem Romi.

Ipak, Vučica je u nastavku zaigrala puno bolje, prvo je Veretout s bijele tačke pogodio za 3:2, da bi u 78. minuti Džeko postigao svoj drugi, a za Romu četvrti gol.

On i Mkhitaryan izašli su sami ispred golmana gostiju, a nakon asistencije Armenca, naš napadač je rutinski poslao loptu u praznu mrežu te je tako postigao jedan od najlakših pogodaka u karijeri.

Konačnih 5:2 postavio je Perez u 89. minuti, što je za Romu druga pobjeda ove sezone i nakon četiri kola imaju sedam bodova.

Za Džeku je ovo 80. gol u Seriji A, drugi u ovoj sezoni. Inače, on je u dresu Rome postigao 108 pogodaka u svim takmičenjima.

Treći najbolji strijelac Rome u historiji Amedeo Amedei bježi Džeki samo tri pogotka, a nije daleko ni drugoplasirani Roberto Pruzzo (139), dok je nedodirljiv vodeći Francesco Totti (307).