Argentina će braniti titulu Copa Americe, Messi i Alvarez potopili Kanadu u polufinalu

Nogometaši Argentine su u polufinalu Copa Americe savladali Kanadu rezultatom 2:0, te će 14. jula braniti titulu osvojenu prije tri godine.

Argentinci su rutinski stigli do finala, a u oba poluvremena su postigli po jedan gol.

U 22. minuti Julian Alvarez je načeo mrežu Kanađana, a posao je završio Lionel Messi u 51. minuti.

Za Messija je to bio prvi gol na ovogodišnjoj Copa Americi i 14. ukupno, čime je postao peti najbolji strijelac ovog takmičenja u historiji. Ispred njega su Zizinho i Norberto Mendez sa po 17, te Teodoro Fernandez i Severino Varela sa po 15.

Također, Messiju je ovo bio 109. pogodak u reprezentativnoj karijeri kojim je izbio na drugo mjesto u historiji. Prestigao je Ali Daeija, a ispred njega je još samo Cristiano Ronaldo sa 130 golova.

Argentina će u finalu igrati protiv pobjednika duela Urugvaja i Kolumbije koji se igra večeras u 2 sata iza ponoći.

Izvor: Klix.ba