A ko drugi nego Salah: Čudesni Egipćanin donio pobjedu Redsima

Počelo je odlično za domaće. Prvu veću priliku na susretu je imao fudbaler Palacea Wilfried Zaha, ali je njegov pokušaj iz 9. minute zaustavio golman Redsa Karius.

Zaprijetio je ubrzo i Liverpool i to preko Manea, ali onda u 12. minuti Karius ruši protivnika u kaznenom prostoru, sudija Swarbrick pokazuje na bijelu tačku, a Milivojević pogađa za vodstvo Palacea od 1:0.

Nakon gola Palacea Liverpool nije uspio kreirati ozbiljniju priliku, a na novo uzbuđenje se čekalo do 30. minute. Mane je zatresao mrežu domaćih, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Senegalac je bio najopasniji po odbranu Palacea u prvom dijelu, pa je pokušao i pred odlazak na odmor, ali je golman domaćih odbranio njegov šut.

Ipak, na otvaranju drugog poluvremena Mane konačno postiže gol. Igrala se 49. minuta kada je Milner uputio prizeman centaršut, a Mane pospremio loptu u mrežu Palacea za 1:1.

Mogao je međutim ubrzo Palace do novog vodstva, ali je Christian Benteke u dvije minute propustio dvije odlične prilike. Prvo je pokušao u 58., da bi u 59. minuti iz sjajne pozicije, nakon kontre Palacea, šutirao preko gola.

Treba istaći da su domaći potom tražili drugi žuti karton za Manea zbog očiglednog igranja rukom, ali sudija nije mislio da Senegalac zaslužuje isključenje.

U 65. minuti je Adam Lallana ušao u igru umjesto Wijnalduma, ali je samo tri minute kasnije morao napustiti igru zbog povrede.

Bio je to veliki hendikep pošto je Klopp bio primoran izvršiti i posljednju izmjenu u 70. minuti i umjesto Lallane na teren poslati Lovrena.

Liverpool nije uspijevao probiti odbranu Palacea sve do 84. minute, a onda se pojavio magični Mohamed Salah. Robertson je nakon jednog centaršuta vratio loptu pred gol domaćih, a tamo se našao sjajni Egipćanin i postigao svoj 29 gol u sezoni za preokret i pobjedu Liverpoola na Selhurst Parku.