Torino izbacio Romu iz Kupa Italije, Džeko promašio penal

Nogometaši Rome razočarali su svoje navijače na Olimpicu i ispali su u osmini finala Kupa Italije od Torina.
Roma je bila veliki favorit u ovom duelu, ali su gosti pred kraj prvog poluvremena poveli sa 1:0. a strijelac u 39. minuti je bio De Silvestri nakon kornera.

Na 2:0 je povisio Edera u 73. minuti nakon kontranapada i veoma loše reakcije odbrane Vučice.

Di Francesco je odmah zatim u 75. minuti igru uveo Edina Džeku umjesto Strootmana, ali se naš reprezentativac obrukao samo minutu kasnije.

Moretti je u kaznenom prostoru srušio Schicka i sudija Calvarese je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost na sebe je trebao preuzeti standardni izvođač penala u Romi Perotti, ali je Džeko uzeo loptu i šutirao, a Milinković-Savić je sjajno obranio njegov udarac sa bijele tačke.

Roma je uspjela stići do počasnog pogotka u 85. minuti kada je pogodio Schick za konačnih 2:1, a posljednje prilike na meču imao je Džeko u 88. i 90. minuti, no nije uspio postići pogodak i Torino je prošao u četvrtfinale.

Ranije danas Atalanta je savladala Sassuolo rezultatom 2:1, dok ćemo posljednjeg učesnika četvrtfinala dobiti večeras kada svoj meč odigraju Juventus i Genoa (20:45).

Plasman u četvrtfinale su ranije osigurali Napoli, Milan, Inter, Fiorentina i Lazio.