Sloga razmontirala Jedinstvo i došla na treću poziciju

Nogometaši Sloge iz Simin Hana slavili su sigurnu pobjedu nad Jedinstvom iz Bihaća sa visokih 5:1, te tako došli na treću poziciju sa 44 osvojena boda, samo četiri manje od lidera Bosne iz Visokog.

Meč ipak nije krenuo najbolje za domaće, s obzirom da je nakon velike greške Hamzabegovića Miloš Galin doveo goste u vodstvo. Igrao se 18. minut susreta. Domaći se vraćaju u 34. minuti kada Isanović nakon kornera trese mrežu Jedinstva, a gosti su tražili faul nad golmanom. U narednom napadu sudija Varupa dodjeluje drugi žuti karton za Miloša Galina, te gosti ostaju sa deset igrača. Kada se očekivao odlazak na odmor, Igor Radovanović nakon ubačaja sa desne strane dovodi svoj tim u vodstvo.

Gosti su opet protestovali, smatrajući da se napadač Sloge nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Sloga je riješila pitanje pobjednika. Najprije je Ibrahimović u 51. minuti pogodio za 3:1, a samo pet minuta kasnije Radovanović nakon ubačaja Šinika pogađa za 4:1. U 66. minuti 5:1. Ponovo ubačaja Šinika, a na pravom mjestu je Mirel Ibrahimović za veliko slavlje domaćih navijača.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 5:1 za domaće.