Lakersi doživjeli debakl u Memphisu, pobjeda Houstona nakon drame u Bostonu

Košarkaši Grizzliesa pobijedili su u Memphisu ekipu Los Angeles Lakersa rezultatom 105:88 i tako prekinuli niz od pet uzastopnih poraza.

Domaći su od početka utakmice kontrolisali igru, vodili su sve vrijeme do odlaska na odmor kada je razlika bila 12 poena.

Lakersi se ni u nastavku meča nisu probudili pa su Grizzliesi u posljednju četvrtinu ušli rasterećeni s prednošću od čak 20 poena razlike. Utakmicu su potom mirno priveli kraju za veliku pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je Morant s 27 poena i 14 asistencija, a vrijedan pažnje bio je i učinak Litvanca Valanciunasa koji je imao 22 ubačena poena i čak 20 skokova. James je bio najbolji u poraženoj ekipi s 19 poena i 10 asistencija.

Lakersi su i dalje prvi na Zapadnoj konferenciji s 45 pobjeda i 13 poraza, dok su Grizzliesi na osmom mjestu s omjerom 29-31.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti i dramu u Bostonu gdje su Houston Rocketsi nakon produžetka rezultatom 111:110 savladali Celticse na krilima sjajnog Westbrooka koji je postigao 41 poen.

Izvor: Klix.ba