Hrabri Radnik remizirao sa Zrinjskim u Mostaru

U prvom meču 1. kola Lige za prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine aktuelni prvak Zrinjski remizirao je sa Radnikom na stadionu Pod Bijelim brijegom, a konačni rezultat glasio je 1:1.
Plemići su prvu opasnu situaciju pred golom gostiju imali u četvrtoj minuti, ali je Todorović iz teške pozicije šutirao preko gola. Tempo igre nakon toga je malo opao, a onda Radnik dolazi u vodstvo.

Igrala se osma minuta kada je Velibor Đurić nakon sjajnog driblinga izbacio jednog igrača Zrinjskog i udarcem s ivice kaznenog prostora matira Pirića za 1:0. Treba dodati da je golu Radnika prethodila izuzetno lijepa akcija gostiju. Jamak je četiri minute nakon toga izgubio jednu loptu na sredini terena, Peco je sa 20 metara šutirao pored gola da bi nakon toga i Hadžić oprobao svoj udarac, no nije bio precizan.

Prvu veliku priliku u prvom poluvremenu Zrinjski je imao u 29. minuti, ali Bilbija nije iskoristio centaršut Čirjaka, a isti igrač je šest minuta poslije također upropastio dobru priliku.

S vodstvom gostiju iz Bijeljine je završeno prvo poluvrijeme, a već na otvaranju drugog poluvremena Zrinjski je poravnao rezultat. Bilbija je glavom prenio jednu dugu loptu koja dolazi do Filipovića, a sjajni ofanzivac Zrinjskog ovakve prilike jednostavno ne propušta i pogađa za 1:1.

Odmah nakon pogotka, Peco je imao dobru priliku za Radnik koju nije iskoristio, da bi Filipović iz slične sitaucije kao kod prvog pogotka lošijom lijevom nogom šutirao pored gola.

Uslijedio je nešto mirniji finiš meča, a onda u 87. minuti Pirić s dvije sjajne odbrane spašava domaću ekipu. Golman Zrinjskog odbranio je udarce Peci i Srećkoviću, a nakon toga nije bilo ni prilika, ni pogodaka, pa je meč završen rezultatom 1:1.

Ovim remijem, Zrinjski je ostao usamljen na prvom mjestu tabele Premijer lige BiH sa jednim bodom više od Željezničara, a Plavi će sutra svoj meč igrati protiv Krupe na Grbavici.