Dijamant spasio Vučicu ulaskom s klupe: Džeko donio bod Romi na gostovanju kod Bologne

U prvom susretu 30. kola italijanske Serie A Bologna je dočekala Romu, a susret je završen podjelom bodova (1:1).

Bologna je iz prvog ozbiljnijeg napada povela. Pred kaznenim prostorom se najbolje snašao Pulgar i matirao je Alissona za vodstvo domaće ekipe u 18. minuti.

U 29. minuti Rimljani su propustili stopostotnu šansu za izjednačenje. Nakon ubačaja sa lijeve strane Schick je glavom dodao loptu Strootmanu koji sa samo jednog metra pogađa stativu.

Trener Rome Di Francesco je odlučio Edina Džeku uvesti u igru tek u 61. minuti kada je zamijenio El Shaarawyja.

Dijamantu je bilo potrebno samo 15 minuta na terenu za postizanje izjednačujućeg pogotka.

Nakon lijepe akcije po lijevoj strani Perotti je ubacio loptu, a Džeko glavom postiže svoj 14. pogodak u prvenstvu za 1:1.

Do kraja susreta Roma je pokušala stići i do pobjede, no rezultat se nije promijenio.