Zmajevi nakon šokantnog preokreta poraženi na Kipru

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u Nikoziji u okviru 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine od selekcije Kipra rezultatom 2:3 nakon šokantnog preokreta.
Već u trećoj minuti Lulić je pogodio stativu, a pet minuta kasnije Pjanić je izveo slobodni udarac, nakon čega je opasnost ispred kiparskog gola raščistio Sotiriou.

Zmajevi su u 20. minuti izveli kontranapad. Višća je odigrao povratnu loptu za Ibiševića, koji loše reaguje pa je šansa propala.

Zaprijetili su naši reprezentativci potom preko Džeke i Ibiševića, ali je odbrana Kiprana na čelu s golmanom Panayijem bila na visini zadatka.

I Kiprani su imali svoju veliku šansu kada je Laban iz dobre pozicije šutirao pored gola pa je u ubrzo uslijedila kazna.

Šunjić je pogodio nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu poslije dobro izvedenog Pjanićevog kornera.

Deset minuta kasnije Zmajevi su udvostručili prednost. Kolašinac je sjajno probio po lijevoj strani i uposlio Višću, kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu za 2:0.

U drugom poluvremenu Zmajevi su bili neprepoznatljivi pa je Kipar imao dominaciju na terenu što su ubrzo i krunisali.

Posebno je opasan bio Christofi, za kojeg naša odbrana nije imala rješenje pa je u 65. minuti smanjio prednost na 2:1.

Dvije minute kasnije totalni šok. Totalnu indolentnost naših reprezentativaca u nastavku kaznio je Laban sjajnim šutem gdje Begović jednostvano nije imao nikakvih šansi.

Tu nije bio kraj. U 76. minuti Kipar je došao do preokreta, a strijelac je bio Sotiriou.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata pa je naša selekcija doživjela nevjerovatan poraz koji ju je udaljio od plasmana na Mundijal.

Bh. reprezentacija je s ovim porazom ostala na trećem mjestu s 11 osvojenih bodova. Grčka na drugoj poziciji ima bod više, dok je Belgija na čelu s 19 osvojenih bodova.