Žestoka kazna za golmana NK Jedinstvo

Pred nogometašima Jedinstva danas je veoma važan meč 26. kola Prve lige Federacije BiH protiv Travnika. U Bihaću vjeruju da mogu izboriti opstanak u prvoligaškom društvu, a zato će im trebati pozitivan rezultat sa Pirote.

U ovom meču Safet Nadarević neće moći da računa na golmana Nikolu Đurića koji je zaradio isključenje u prošlom kolu kada je Jedinstvo nakon preokreta savladalo Orašje 2:1.

Đurić je taj meč pratio sa klupe sa rezervne igrače, ali samo do prve minute sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je zaradio isključene zbog navodnog vrijeđanja i psovanja sudiji ovog meča, bar tako je navedeno u izvještaju delegata Jasmina Memiševića iz Breze.

Zanimljivo da je jučer Disciplinska komisija NS FBiH bila veoma rigorozna prema Đuriću, te je isti zaradio čak četiri meča kazne.

“Đurić Nikola, igrač NK Jedinstvo Bihać, zbog prekršaja iz člana 44. DP NS/FS BiH (nesportsko ponašanje) na utakmici 25. kola Prve lige FBiH: NK Jedinstvo – HNK Orašje kažnjava se zabranom igranja 4 (četiri) prvenstvene ili kup utakmice, računajući od 06.05.2018. godine”, navodi se na službenoj stranici Nogometnog saveza Federacije BiH.

Đurić će tako propustiti odlučujuće susreta svog tima u borbi za opstanak.