Željezničar protutnjao Banjom Lukom za polufinale Kupa BiH, magija Štilića

Nogometaši Željezničara slavili su večeras u Banjoj Luci u derbi meču četvrtfinala Kupa BiH protiv Borca rezultatom 2:0 i plasirali se u polufinale najmasovnijeg nogometnog takmičenja u našoj zemlji.

Borac je bio opasniji na otvaranju utakmice. U 6. minuti Vranješ je pokušao gurnuti loptu u šesnaesterac, ali je Jovanović pravovremeno reagirao. U 10. minuti Štilić je ubacio iz slobodnog udarca, a Janičić zamalo postigao autgol, ipak je ostalo 0:0. U 13. minuti Ćosić je šutirao iz daljine, ali daleko pored gola. Igrala se 26. minuti kada je Janičić dobro intervenirao glavom nakon ubačaja Ramovića.

U 31. minuti Sadiković je pokušao s distance, ali je Kukrika odbranio. U 37.minuti  na stadion su ušli i gostujući navijači, što je podrgijalo atmosferu i među domaćim pristalicama. U 38. minuti Zakarić je napravio odličan prodor, ali šut je otišao visoko preko gola. U 43. minuti moglo je biti opasno pred golom domaćina. Po lijevoj strani prošao je Veselinović, a šut Sadikovića izblokirao je jedan od defanzivaca Borca te su mreže mirovale do odlaska na odmor.

U 54. minuti Ćosić je centrirao s lijeve strane, loptu je zahvatio Vranješ, ali je otišla daleko preko gola. Deset minuta kasnije Vranješ je iz izgledne pozicije šutirao glavom, ali pravo u Erića. Željezničar je do vodstva stigao u 66. minuti. Pavić je centrirao, a Janičić je ničim izazvan pokupio loptu ispred Kukrike i poslao je u vlastitu mrežu.

Izabranici Amara Osima udvostručili su prednost u 70. minuti, kada je Semir Štilić izveo magiju i majstorski lobovao domaćeg golmana za 2:0.

U 74. minuti nakon centaršuta Ćosića pokušao je Mirić, ali je Erić fantastično intervenirao.  Veliku šansu imao je Željezničar u 90. minuti preko Dacića, ali njegov pokušaj je odbranio Kukrika.

Željezničar je mirno priveo susret kraju i ostvario veliku pobjedu kojom je izborio polufinale Kupa BiH. Podsjećamo, ranije su polufinale Kupa BiH izborili GOŠK i Zrinjski.

Izvor: Avaz.ba