Željezničar pobijedio Sarajevo u uzbudljivom vječitom derbiju na Koševu

Nogometaši Željezničara pobijedili su na Koševu u okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sarajeva rezultatom 1:0.

Plavi su u vodstvo došli već u petoj minuti utakmice kada je Zeba pogodio iz jedanaesterca.

Prethodno je u svom šesnaestercu Ivetić oborio Zakarića, sudija je pokazao na bijelu tačku, a defanzivcu Sarajeva put u svlačionicu.

Željezničar je nakon postignutog gola prepustio inicijativu domaćim nogometašima koji su napravili nekoliko dobrih prilika, ali bez realizacije.

Imala je i ekipa Admira Adžema šansu preko Zajmovića, ali je gol Sarajeva spasio golman Pavlović.

Osam minuta prije odlaska na odmor i Željezničar je ostao bez jednog igrača nakon što je Ramović sasvim nepotrebno dobio drugi žuti karton te se na pauzu otišlo poravnatim odnosom snaga na terenu.

Sarajevo je veliku šansu za izjednačenje imalo u 57. minuti. Kjosevski je srušio Hadžića u šesnaestercu i sudija Čuić je pokazao na bijelu tačku. Ipak, Željin golman se iskupio odbranivši udarac Rahmanovića.

U sljedećem napadu Željo pogađa stativu. Zeba je prošao po lijevoj strani i pronašao Zakarića koji sa 15 metara silovito šutira i pogađa okvir gola.

Novu priliku Sarajevo je imalo u 66. minuti. Ahmetović je na kraju šutirao glavom na prazan gol, ali je Graovac s linije izbio loptu.

Ekipa Senada Repuha je do kraja meča imala inicijativu, ali je odbrana Željezničara izdržala sve napade i na kraju su Plavi slavili veliku pobjedu na Koševu.

Željezničar je s novom pobjedom stigao na lidersku poziciju Premijer lige BiH s dva boda više od Mladosti, ali i utakmicom više. Sarajevo je ostalo na devetom mjestu sa svega četiri osvojena boda u dosadašnjih pet kola.