Stravičan lom noge Gomesa, Son briznuo u plač i teško podnio ono što je uradio

Situacija se desila u 79. minuti kada je Andre Gomes pokušao probiti po lijevoj strani, ušao je u jedan duel sa Sonom nakon kojeg je doživio stravičan lom noge, a ovaj nogometaš iz Južne Koreje odmah je počeo plakati na terenu jer nije imao namjeru da povrijedi svog protivnika.
Kada je vidio da je Gomes slomio nogu, Son se odmah uhvatio za glavu i vrlo emotivno je reagovao, a mnogi igrači koji su se nalazili na terenu također nisu mogli gledati trenutak u kojem su Gomesa iznosili s terena.
Son je zbog ovog starta dobio crveni karton i napustio je igru, a u trenutku kada je odlazio u tunel jasno su se mogle vidjeti suze na njegovom licu i da mu je sve ovo vrlo teško palo.

Za Gomesa je ova sezona vrlo vjerovatno završena, a više informacijama o njegovoj povredi će biti poznato u narednim danima.

Utakmica između Evertona i Tottenhama završena je rezultatom 1:1. Tottenham je imao vodstvo od 1:0 golom Allija iz 63. minute, a bod Evertonu donio je Tosun u 96. minuti.