Sarajevo iskoristilo kiks Želje i preuzelo lidersku poziciju

Nakon deset odigranih kola dobili smo novog lidera Premijer lige Bosne i Hercegovine. Nogometaši Sarajeva su iskoristili kiks Željezničara i došli su do prvog mjesta.

Sarajevo je slavilo u gostima kod Krupe uvjerljivim rezultatom 4:1. Tatar je doveo Sarajevo u vodstvo u 7. minuti susreta, a kada je Makitan dobio crveni karton u 24. minuti bilo je jasno da domaćin neće moći napraviti iznenađenje. Karišik je postigao autogol u 44. minuti, a potom su Halilović u 47. i Šabanović u 68. minuti doveli Bordo tim u vodstvo 4:0. Počasni pogodak za Krupu postigao je Nikodijević u 77. minuti.

Dosadašnji lider Željezničar je osvojio samo bod u Doboju kod Kaknja (2:2). Atajić je doveo Mladost u vodstvo u 45. minuti, ali je Zec u 57. izjednačio rezultat. Anđušić je ponovo doveo domaćina u vodstvo u 63., a konačnih 2:2 postavio je Dacić u 78. minuti susreta.

Zrinjski je savladao Radnik u gostima rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Bilbija u 15. minuti susreta.

Sloboda je nadigrala GOŠK rezultatom 2:0 pogocima Husejinovića (45.) i Beganovića (63.).

Čelik je dočekao Tuzla City, a meč je završen podjelom bodova (1:1). Gosti su poveli nakon greške odbrane Čelika u 63. minuti preko Crnkića, a samo šest minuta kasnije Dedić iz penala je pogodio za konačnih 1:1.

Široki Brijeg je dugo lomio otpor Zvijezde 09 i do pobjede je stigao u posljednjih 15 minuta susreta. Kvesić je u 75. minuti pogodio za 1:0, a u 85. minuti Tojčić je postigao autogol za konačnih 2:0.

Utakmice u 10. kolu pratilo je ukupno 8.900 gledatelja, a najviše ih je bilo u Zenici na meču između Čelika i Tuzla Cityja (3.000).

Elvir Koljić je i dalje na vrhu liste strijelaca sa osam pogodaka, iako već odavno ne igra u ligi. Po jedan pogodak manje imaju Sulejman Krpić i Nemanja Bilbija, dok su po pet pogodaka postigli Mersudin Ahmetović i Benjamin Tatar.