Roma bez Džeke deklasirala Cluj, Napoli slavio u Rijeci

Odigrano je dvanaest susreta 3. kola grupne faze Evropske lige, a viđen je na njima veliki broj golova.

Roma je na Olimpicu ugostila rumunski Cluj, te ga deklasirala sa visokih 5:0, a u ekipi večeras nije bilo Edina Džeke, koji je odmorio i meč odgledao s klupe za rezerve.

Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta, pošto su sva tri gola postignuta u prvom dijelu. Mkhitaryan je pogodio za vodstvo već u 2. minuti, a kasnije pogađaju Ibanez u 24. i Mayoral u 34. minuti.

Mayoral i Pedro su u nastavku svojim golovima potvrdili pobjedu Rome i pogađali za konačnih 5:0. Mateo Sušić je bio u startnoj postavi Cluja, a teren je napustio u 57. minuti.

Harry Kane je stigao do velikog jubileja na utakmici Ludogoretsa i Tottenhama u Razgradu, pošto je postigao 200. gol u dresu Spursa, koji su večeras slavili sa 1:3.

Kane je postigao prvi gol za londonski tim, pogađali su još Lucas Moura i Lo Celso, dok je utješni gol za domaće dao Keseru.

Rijeka je na Rujevici s dva bh. fudbalera u startnoj postavi ugostila favorizovani Napoli, koji je uz dosta muke slavio sa 1:2. Robert Murić je doveo hrvatski klub u vodstvo u 13. minuti, ali Demme i autogol Brauta donosi preokret Napoliju.

Za Rijeku su od prve minute igrali Stjepan Lončar i Luka Menalo, a Menalo je bio jako blizu postizanju gola za 2:1 u 49. minuti, ali je pogodio stativu.

Gojko Cimirot je odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu Standarda od Lecha (3:1).