PSG trijumfom nad Caenom krenuo u odbranu šampionske titule

Pitanje pobjednika Sveci su riješili u prvom poluvremenu. Poslije svega deset minuta Neymar je odlično izbjegao ofsajd zamku i dodavanje 20-godišnjeg Christopher Nkunkua pretvorio u vodstvo za ekipu koju je ovoga ljeta preuzeo njemački stručnjak Thomas Tuchel.

Prednost domaćih udvostručena je u 35. minuti. Sav teži posao obavio je Angel Di Maria a Adrienu Rabiota preostalo je da neometano loptu pospremi u praznu mrežu gostiju.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Timothy Weah pogotkom u 89. minuti. Mladi napadač, inače sin legendarnog Georgea Weaha, iskoristio je loš prijem gostujućeg golmana i loptu pospremio u mrežu iza njegovih leđa.

U sastavu Parižana večeras osim Danija Alvesa nije bilo ni Cavanija, Kurzawe i Verrattija. Ipak, njihov izostanak skoro da se nije ni osjetio, s obzirom da je PSG igrao onoliko koliko mu je trebalo.

Ranije danas Lyon je na domaćem terenu s 2:0 bio bolji od Amiensa, dok je identičnim rezultatom Strasbourg u gostima nadigrao Bordeaux.