LA Lakersi neočekivano lagano razbili Denver u prvom finalu Zapada

Ekipa Los Angeles Lakersa pobijedila je Denver Nuggetse u prvom meču finala play-offa Zapadne konferencije NBA lige rezultatom 126:114.

U prvoj dionici obje ekipe igrale su vrlo efikasno i postignuta su čak 74 poena, a nakon prvih 12 minuta minimalnu prednost imali su košarkaši Denvera koji su imali vodstvo od 38:36.

Na početku druge četvrtine Lakersi su zaigrali sjajno, brzo stigli do dvocifrene prednosti (50:39), da bi tu razliku držali sve do kraja prvog poluvremena i na pauzu otišli s vodstvom od 70:59.

Početak drugog poluvremena opet je pripao Lakersima koji su nastavili s dobrom igrom u napadu i već tada faktički riješili pitanje pobjednika; rezultat je na kraju treće četvrtine bio 103:79, da bi u posljednjoj četvrtini samo mirno priveli meč kraju i upisali prvu pobjedu te poveli u finalu Zapadne konferencije.

Na kraju je i Denver znatno ublažio poraz i izgubio s prihvatljivih 12 poena razlike. Rezultat je na kraju bio 126:114.

Najefikasniji igrač meča bio je Anthony Davis koji je susret završio sa 37 poena i 10 skokova, a u pobjedničkom timu pratio ga je Caldwell-Pope koji je ubacio 18 poena. LeBron James meč je završio sa 15 ubačenih poena, šest skokova i 12 asistencija.

S druge strane, najefikasniji su bili Murray i Jokić koji su ubacili 21 poen, no njihova igra malo iznad prosjeka nije pomogla Denveru da izbjegne prvi poraz u finalu. Lakersi su do pobjede došli sasvim zasluženo, ali i puno lakše nego što se očekivalo.

Izvor: Klix.ba