Jedinstvo deklasiralo Vitez

Nogometaši Jedinstva prekinuli su seriju poraza i u sklopu 8. kola Prve lige FBiH savladali Vitez.

Iako su bili pod velikim pritiskom, izabranici Vlade Jagodića su odigrali odličan meč i na kraju sasvim zasluženo slavili protiv Viteza s ubjedljivih 3:0.

Od samog starta Jedinstvo je krenulo agresivnije u utakmicu od Viteza, čiji je trener Vjeran Simunić bio primoran od 15. minute igrati s igračem manje zbog isključenja Markovića, što su domaći iskoristili.

Samo tri minute kasnije Jedinstvo je u vodstvo doveo Rovčanin, a isti igrač je šest minuta prije odlaska na odmor uspio udvostručiti prednost za sigurnih 2:0 na poluvremenu.

I u nastavku utakmice Jedinstvo je dominiralo, ali pogodaka nije bilo sve do samog finiša, tačnije do 88. minute, kada je konačnih 3:0 postavio Nuspahić.